Конференція 11-13.11.2022 “АДК протягом життя”

банер конференції з АДК

Друзі, це Ганна, “ДивоГра”. Маю чудові новини! Європейська онлай- конференція з альтернативної і додаткової комунікації (АДК) 11-13 листопада 2022 буде доступна безкоштовно. А ми забезпечимо переклад трансляції українською разом з БО “Асоціація батьків дітей з аутизмом” та ГО “Здорове суспільство! Інформація про реєстрацію нижче.

4-а міжнародна конференція з альтернативної і додаткової комунікації цього року має тему: “АДК протягом життя”.

Як подивитись конференцію

Перейдіть на сайт конференції до 10 листопада та зареєструйтесь за посиланням. https://aac2022.assistfoundation.eu/registration/

Це обов’язково для отримання доступу! 

Сайт конференції англійською. Якщо потрібно, використовуйте Google Translate для автоматичного перекладу сторінки, щоб успішно зареєструватись. Плагін для перекладу сторінки можна завантажити тут https://bit.ly/3DTjiA2. Посилання на реєстрацію прийде на вказаний вами мейл у листі також англійською.

Про захід

Організатором є Фонд «АССИСТ – ДОПОМІЖНІ ТЕХНОЛОГІЇ», Болгарія. За підтримки UNICEF цього року ця подія є безкоштовною для глядачів з англійським перекладом. Ми працюємо, щоб під час трансляції був український переклад. Будь ласка, реєструйтесь заздалегідь, і організатори надішлють вам посилання на Zoom конференції. Під час входу на трансляцію обирайте внизу в панелі Zoom канал Ukrainian.

Програма

Всі спікери https://aac2022.assistfoundation.eu/daily-agenda/.

12 листопада у суботу о 12.00 виступає наша команда, співзасновники Спільноти з АДК в Україні, Оксана Кривоногова та Ганна Усатенко з темою “АДК у ранньому втручанні та під час надзвичайних подій. Платформа “Цифрова інклюзія” для АДК українською”.

Це дійсно унікальна можливість послухати найновіші результати досліджень з асисистивних технологій, познайомитись з практичним досвідом з АДК в Європі. Деякі спікери конференції, як Йоніт Хагоель-Карніеллі та Стівен фон Течнер, знайомі вам по наших попередніх подіях.

Чи буде запис?

Буде проводитись запис окремих лекцій англійською. Ми ще не маємо інформації, чи буде доступним запис українського перекладу. Реєструйтесь на подію і дивіться безкоштовно прямий ефір на сайті конференції за посиланням, яке надійде вам після реєстрації.

Поділіться цією новиною з вашим колом батьків, фахівців, користувачів асистивних технологій.

Побачимось 11-13 листопада 2022 онлайн на конференції!

Безкоштовний посібник з АДК

посібники з АДК

2021 року за державним замовленням був виданий посібник з альтернативної і додаткової комунікації для закладів освіти.

Це результат понад двох років праці, втілення досвіду авторів та спільноти користувачів АДК та фахівців. Користуйтесь та поділіться посиланням на посібник з АДК з колегами та батьками дітей з мовленнєвими порушеннями.

Навчально-методичний посібник «Теорія та практика використання альтернативної комунікації для осіб з особливими освітніми потребами» (авт. Чайка М. С., Усатенко Г. В., Кривоногова О. В.), 2021.

Напередодні активної фази війни в Україні, 23 лютого 2022 року відбулася презентація посібника з АДК та співпраці з Міністерством освіти і науки України в “Укрінформ”.

Посібник можна завантажити безкоштовно на сайті Інституту модернізації змісту освіти МОН освіти та науки України. 

У продовження співпраці 2022 року Міністерством освіти і науки України були затверджені методичні рекомендації з використання АДК в закладах освіти, упродниками яких виступила команда нашої спільноти на чолі з методистом, фахівцем з АДК Маргаритою Чайкою.

Більше про спільноту https://aac.org.ua/

Знижка на онлайн-курс з АДК -25%!

Розпочинаємо чорну п’ятницю! Онлайн-курс з альтернативної і додаткової комунікації у запису зі знижкою -25%! 🤩Відтепер вартість курсу 1875 грн!

Це 5 годин перегляду відео та додаткових матеріалів, творчі завдання, доступ до електронних посібників, сертифікат на 3 навчальні кредити ECTS. Після покупки матеріали доступні 30 днів, можна переглядати у зручний час, завантажувати презентації і навчальні матеріали.

Курс є системним оглядом АДК технологій в Україні та провідних світових практик. Знання курсу допоможуть вам визначитись, як обрати засіб АДК для використання вдома або на заняттях з клієнтами, ви познайомитесь з методологією, побачите приклади використання карток та побутових жестів у додаткових відео до курсу.

Після завершення курсу ви зможете впевнено консультувати з питань введення АДК, а також долучитесь до практичного курсу на нашій платформі. Це 4 вебінари, де ми відпрацюємо спостереження, вибір засобу АДК, регуляцію небажаної поведінки, супровід комунікативних партнерів тощо. Дати практичного курсу, вартість та кількість кредитів будуть оголошені незабаром.

Починайте вивчати альтернативну і додаткову комунікацію разом з нами. Більше про систему освіти з АДК від нашої Спільноти.

Маєте запитання? Напишіть нам на study@aac.org.ua

логотип спільноти з адк

Чому і як ми спілкуємося? Альтернативна і додаткова комунікація і не тільки. Іда Мундт, ISAAC Данія

постер до вебінару Іди Мундт про комунікацію.

31 травня о 18:30

31 травня 2023, у середу о 18:30–19:50 громадське об’єднання “Спільнота АДК в Україні” проводить безкоштовний вебінар з альтернативної і додаткової комунікації. За традицією запрошуємо найкращих європейських спікерів Міжнародного товариства АДК – ISAAC і дякуємо фахівцям спільноти за щиру підтримку у часи війни! Спікерка – Іда Марі Мундт, професорка Університетського коледжу, Копенгаген, Магістр інклюзивної освіти (Special needs Education SnED), членкиня правління регіонального підрозділу міжнародного товариства АДК (ISAAC), Данія.

Що таке комунікація? Як ми спілкуємося? Як використовуються альтернативні і додаткові методи комунікації? Чим вивчення АДК схоже на навчання іноземним мовам? Символи АДК – це інформація чи комунікація?

Пані Іда поділиться понад 22-річним досвідом роботи у сфері освіти людей з інвалідністю. Понад 12 років вона працює як консультантка і дослідниця альтернативної і додаткової комунікації. Цю лекцію ми вирішили присвятити основам: як ми спілкуємось, що таке комунікація, як АДК може допомогти.

Вебінар буде цікавий педагогам, логопедам, працівникам соціальної сфери, медицини, асистивних технологій, представникам громадського сектора та усім, кому небайдужі питання інклюзії та соціальної інтеграції людей з інвалідністю. Комунікація – це базова навичка для всіх. Без комунікації людина не може вижити. Це основа, яка визначає процес мислення, ідентичність, приналежність та гідне ставлення. Кожен комунікує. На вебінарі розглянемо концепцію тотального комунікативного процесу. Комунікація – це не привілея або навичка певної професійної групи. Спілкування відбувається постійно. Усі фахівці мають працювати над власними вміннями у комунікації, щоб бути кращими комунікативними партнерами, в тому числі для людей, які мають менше навичок або порушену комунікацію.

Новітні дослідження свідчать, що мовою можна оволодіти лише у взаємодії. Моделювання – це спосіб, яким діти вчать рідну мову. Такий самий підхід ми можемо використовувати у вивченні АДК та набутті інших знань – через моделювання та наслідування. Комунікація – це професійна навичка в багатьох професіях. АДК – це спосіб полегшити комунікацію та зробити її ефективною, якщо інші способи спілкування недоступні. Як це працює, дізнаємося на вебінарі 31 травня!

Ефір відбудеться на каналі “ДивоГра” в YouTube.

Комунікація допомагає вижити. Альтернативна і додаткова комунікація – жити якісно!

Більше про спільноту АДК в соцмережах

https://aac.org.ua/ https://www.instagram.com/aac.ua/ https://www.facebook.com/groups/AAC.UA/

Купити продукцію з символами АДК українською: http://www.dyvogra.com/shop/

Науково-практичний вебінар 10 червня з безбар’єрності

банер

10 червня 2023 у суботу, з 10.00 до 12.00 запрошуємо на науково-практичний вебінар: “Безбар’єрність в освітньому середовищі: теорія та практика використання альтернативної та додаткової комунікації”.


Експерти раннього втручання, соціальної роботи та користувачі асистивних технологій поділяться баченням бар’єрів у комунікації, які виникають у освітньому процесі для людей з мовленнєвими або інтелектуальними порушеннями.

А також розглянемо кращі українські практики альтернативної і додаткової комунікації (АДК) під час навчання людей різного віку. Цей захід має на меті об’єднати представників влади і побудувати діалог між людьми, які потребують асистивних технологій, та представниками уповноважених державних структур у сфері безбар’єрності.

Участь безкоштовна за попередньої реєстрації. Сертифікат не передбачено. Кількість учасників обмежена. Трансляцію події можна буде переглянути на сторінці соціального підприємства “ДивоГра” у Facebook. Підпишіться, щоб бути в курсі подій з АДК в Україні.

Інформаційний лист

Більше про подію на Facebook

Символи “ДивоГра” до Великодня

великдень

Завантажуйте великодній постер від “ДивоГра у группі Facebook Альтернативна
і додаткова комунікація в Україні або тут!

pictograms about Easter

Мирного Великодня!

Більше про піктограми “ДивоГра”

Як спілкуватись за допомогою символів

Посібник з альтернативної і додаткової комунікації


#піктограмиаутизм

Як повідомити, якщо болить?

A picture of a girl recovering from pain

Як повідомити про те, що відчуваєш біль, якщо не можешь говорити…. Ділимось останнім постером з піктограмами, виконаним нашою командою в рамках проєкту, який ви підтримали 2022 року під час краудфандингу ГО “Моя родина”.
Війна змінила проєкт і замість 2 друкованих видань, ми розробили 6 постерів про безпеку під час війни з символами “ДивоГра” та завершуємо 4 онлайн видання про дружбу, дорослішання, гігієну, стосунки та статеве життя.

Останній постер дозволить повідомити, якщо болить, навіть якщо вербальне мовлення не є доступним. Цей проект став можливим завдяки дофінансуванню Міжнародного фонду “Відродження”. Постери з піктограмами доступні безкоштовно на сайті . Завантажуйте та користуйтесь!

a poster with symbols about pain

А стартові набори з піктограмами “ДивоГра” для комунікації , з яких радимо почати роботу з піктограмами, можна обрати тут https://bit.ly/3DTNvzK.

Виконавець проєкту – ГО “ЦСППС “Моя родина” (Бровари, Київська область)

#аутизм #аутизммама #аутизмблог #аутизмукраїна #аутизмукраїнавійна #аутизмукраїнареабілітація #autismukraine

Розмова про курс з АДК (запис)

Прямий ефір про курс з альтернативної і додаткової комунікації (АДК) для батьків та спеціалістів.

24 листопада 2022 відбулася розмова наживо з співавторкою курсу, співзасновницею Спільноти, психологом Ганною Усатенко.

Дивіться запис ро АДК, вступний курс, рівні освіти та сертифікацію на сторінці групи у Facebook Альтернативна і додаткова комунікація в Україні.

Конференція “АДК упродовж життя” 2022

 Висновки та перспективи для української спільноти

Ця конференція є щорічним проєктом болгарської фундації ASSIST Foundation. Переклад заходу українською став можливим завдяки партнерству Асоціації з АДК в Україні та БО “Асоціація батьків дітей з аутизмом”, ГС ” Всеукраїнське об’єднання нада вчів соціальних та реабілітаційних послуг”, ГС”Українська федерація професійних медичних об’єднань” та NGO Autism Unity (Boston, USA).

Огляд доповідей

Це перший захід європейського рівня з АДК перекладений для слухачів з України. Організатори були вражені активністю користувачів АДК, фахівців та родичів людей з мовленнєвими порушеннями, у конференції взяли участь більше 900 глядачів з нашої країни.

Запобігти насильству

Надзвичайно важливою темою першого дня був досвід запобігання насильству, надання свідчень та практика АДК у суді та слідстві в різних країнах світу. Фахівці з Ізраїлю, Німеччини, Канади тощо представили практику комунікації за допомогою символів та таблиць при підозрі на ситуацію насильства. Надання можливості повідомити про порушення прав тим людям, хто не говорить вербально, є обов’язковою умовою розвитку громадянського суспільства. Детальніше про досвід Ізраїлю в практиці надання свідчень за допомогою АДК https://haruv.org.il/en/projects/3622-2/ 

Досвід користувачів АДК

На конференції представили практику користування АДК у побуті, світі та проф.діяльності болгарські користувачі, дівчинка Анна Кристева, та дорослі користувачі Станіслав Ніков та поетеса Анжела Пенчева. Відео болгарською про їхній досвід

Управління поглядом та інші асистивні технології

Користувачі АДК розповіли про те, як користуються айтрекінгом (eye-tracking) для управління пристроями: компютером, планшетом.  Представники компанії Qinera представили пристрої для побутових дій для людей з порушеннями моторики. 

АДК упродовж життя

Проф. Фон Течнер та Крістін Стадсклів та колеги з Ізраїлю та представники Міжнародного товариства АДК ISAAC  розповіли, як змінюються потреби користувачів протягом життя та як пристосувати  АДК до різних етапів. Оцінка потреб має бути міждисциплінарною. Приклад норвезької папки для комунікації з презентації пані Крістіни Стадсклів на фото нижче.

Україна в часи війни

Співзасновники Спільноти, Ганна Усатенко та Оксана Кривоногова представили досвід АДК в Україні під час війни: постери з піктограмами на теми мінної безпеки, повітряних тривог та евакуації, практику раннього втручання у бомбосховищах, переваги АДК для  нормотипових дітей, які мають вивчати іноземні мови в евакуації тощо. Ми представили онлайн-платформу з українськими піктограмами “ДивоГра” – сайт і додаток “Цифрова інклюзія”, яким вже користуються більше 1000 підписників!

Практики болгарських колег

Третій день конференції був присвячений практичному досвіду болгарських колег у ранньому втручанні, освіті, соціальній інтеграції людей з порушеннями мовлення та комунікації. 

Більше можна дізнатись на сайті Фундації ASSIST та Конференції.

Наступні кроки

Плануємо проведення дослідження потреб користувачів АДК в Україні 2023 року, будемо розвивати напрямок консультацій з АДК онлайн. Завантажуйте

Для співпраці, напишіть нам на partnership@aac.org.ua

Ввідний онлайн-курс з АДК

Друзі, онлайн-курс з альтернативної і додаткової комунікації від Спільноти АДК в Україні. Приєднуйтесь!

Курс з АДК

Ми створили цей продукт на вимогу часу – весь курс іде у запису. Це 14 коротких лекцій, творчі завдання, додаткові матеріали. Разом 90 навчальних годин, 3 кредити ECTS, сертифікат в електронному вигляді.

💥Вартість 1875 грн. Для друзів “ДивоГра” промокод 🔥dyvogra2022🔥 на знижку -10%!

Після покупки курс доступний 30 днів, переглядати відео можна в зручний час. По завершенню необхідно пройти онлайн тестування та отримати сертифікат.

Цей курс для батьків дітей з порушеннями розвитку, для освітян, логопедів, психологів, ерготерапевтів та реабілітологів, медичних і соціальних працівників, для студентів oспеціальностей “інклюзивна освіта”, “ерготерапія” тощо, науковців, для родичів людей з мовленнєвими порушеннями.

Спільнота з АДК в Україні готує навчання альтернативній та додатковій комунікації на 5 рівнях, від користувача до тренера. Це початок освіти з АДК, перша сходинка до світу асистивних технологій. Більше про нашу систему освіти з АДК

Можна замовляти від організації і оплачувати картою або на розрахунковий рахунок.

Маєте запитання? Напишіть нам: менеджер Оксана study@aac.org.ua.


Альтернативна і додаткова комунікація (АДК) в Україні. Асистивні технології

Перейти до вмісту