Онлайн-консультації

Знайомтесь! Ми – команда раннього втручання. Якщо ви шукаєте консультацію або супровід у розвитку дитини раннього віку, ця сторінка для васДля кого працюємо

Ми надаємо допомогу сім’ям, які виховують дітей, які мають порушення розвитку або мають ризик виникнення таких порушень. Найперше допомагаємо дітям від народження до трирічного віку, але маємо досвід допомоги у комунікації людям з мовленнєвими порушеннями будь-якого віку.

У ранньому втручанні ми допомагаємо батькам організувати свої звичайні життєві справи та взаємодію з дитиною так, щоб дитина розвивалась якнайкраще, а якість життя родини була високою.

Як допомагаємо

Важливою частиною нашого життя є спілкування. Батьки спілкуються з дитиною завжди: коли гуляють, годують, купають, граються, тощо. Але іноді батьки відчувають труднощі у спілкуванні з дитиною. Наприклад –  не можуть зрозуміти, що саме дитина просить, чому вона засмутилася або розізлилась. Буває так, що батьки відчувають, що дитина їх не розуміє – важко пояснити малюку щось, попросити щось зробити або чогось не робити. 

Ви, певно, погодитесь з твердженням про те, що всі діти до того, як почати спілкуватись словами, проходять невербальний етап розвитку мовлення. Він є дуже важливим. Як спілкується немовля? За допомогою погляду, крику, плачу та белькотіння, посмішки, рухів тіла – це перші своєрідні комунікативні сигнали дитини.

Що потрібно для того, щоб дитина навчилась спілкуватись якнайкраще? Правильно – потрібно давати їй можливість спілкуватись, бути гарним партнером у спілкуванні з дитиною, розуміти її сигнали, вміти будувати з нею діалог. Дитина навчається комунікативним навичкам завдяки щоденній участі у процесі спілкування з батьками, іншими членами сім’ї.  Проте іноді батьки стикаються з певними труднощами.

Звертайтесь, якщо

–             Дитині важко зрозуміти батьків або інших людей;

–             Батькам та іншим людям важко розуміти дитину;

–             Дитина не може виразити свої потреби: наприклад попросити їсти або сходити в туалет;

–             Дитина не розмовляє словами та/або її важко зрозуміти;

–             Дитині важко спілкуватися з однолітками, грати разом;

–             У дитини є мовленнєві розлади;

–             У дитини є розлад спектру аутизму.

Тоді на допомогу родині може прийти команда раннього втручання. Наша команда має у своєму складі різних фахівців: психолога, логопеда, реабілітолога – ми можемо допомогти вашій родині налагодити спілкування з вашою дитиною.

Команда

 

В команду раннього втручання входять:

Кривоногова Оксана – психолог, кандидат психологічних наук, національний тренер з раннього втручання

Трапізанова Надія – психолог, фахівець з альтернативної та додаткової комунікації, національний тренер з раннього втручання

Паламарчук Дарина – психолог, фахівець з альтернативної та додаткової комунікації

Гусак Катерина – психолог, фахівець з альтернативної та додаткової комунікації

Романюк Анастасія – фахівець з комунікації, корекційний педагог, поведінковий спеціаліст

В своїй роботі наша команда  раннього втручання широко використовує засоби альтернативної і додаткової комунікації (АДК).

Що таке АДК?

АДК включає в себе різні засоби для спілкування – крім слів це можуть бути жести, міміка, предмети,  графічні символи, піктограми та інше.

Засоби АДК розширюють та доповнюють словесне мовлення та допомагають у спілкуванні.

Ми всі користуємось для спілкування не лише словами.

Уявіть, що ви з якоїсь причини не можете говорити (наприклад, у вас дуже болить горло, ви захрипли) і вам необхідно попросити щось, що вам потрібно або те, що хочеться. А тепер уявіть, що вам потрібно повідомити інформацію своєму лікарю і запитати про своє здоров’я. А тепер уявіть, що ви хочете поділитися своїми думками, почуттями, мріями та надіями у розмові з сім’єю та друзями. Це приклади функціональної комунікації, яка є типовим повсякденним досвідом будь-якої людини з природним словесним мовленням.

Проте, якщо поки що словесне мовлення не є доступним для вас – ви будете користуватись написаними словами і реченнями, жестами, малюнками – тобто використовувати АДК.

Альтернативна та додаткова комунікація (АДК)– це система яка допомагає людині:

•            контактувати з людьми, знайомитися;

•            передавати інформацію та підтримувати взаємозв’язок;

•            розуміти сенс сказаного;

•            обмінюватися емоціями;

•            встановлювати відносини у суспільстві та своє місце у соціумі;

•            впливати на себе та інших: змінювати психологічний стан, соціальну поведінку.