Чому і як ми спілкуємося? Альтернативна і додаткова комунікація і не тільки. Іда Мундт, ISAAC Данія

31 травня о 18:30

31 травня 2023, у середу о 18:30–19:50 громадське об’єднання “Спільнота АДК в Україні” проводить безкоштовний вебінар з альтернативної і додаткової комунікації. За традицією запрошуємо найкращих європейських спікерів Міжнародного товариства АДК – ISAAC і дякуємо фахівцям спільноти за щиру підтримку у часи війни! Спікерка – Іда Марі Мундт, професорка Університетського коледжу, Копенгаген, Магістр інклюзивної освіти (Special needs Education SnED), членкиня правління регіонального підрозділу міжнародного товариства АДК (ISAAC), Данія.

Що таке комунікація? Як ми спілкуємося? Як використовуються альтернативні і додаткові методи комунікації? Чим вивчення АДК схоже на навчання іноземним мовам? Символи АДК – це інформація чи комунікація?

Пані Іда поділиться понад 22-річним досвідом роботи у сфері освіти людей з інвалідністю. Понад 12 років вона працює як консультантка і дослідниця альтернативної і додаткової комунікації. Цю лекцію ми вирішили присвятити основам: як ми спілкуємось, що таке комунікація, як АДК може допомогти.

Вебінар буде цікавий педагогам, логопедам, працівникам соціальної сфери, медицини, асистивних технологій, представникам громадського сектора та усім, кому небайдужі питання інклюзії та соціальної інтеграції людей з інвалідністю. Комунікація – це базова навичка для всіх. Без комунікації людина не може вижити. Це основа, яка визначає процес мислення, ідентичність, приналежність та гідне ставлення. Кожен комунікує. На вебінарі розглянемо концепцію тотального комунікативного процесу. Комунікація – це не привілея або навичка певної професійної групи. Спілкування відбувається постійно. Усі фахівці мають працювати над власними вміннями у комунікації, щоб бути кращими комунікативними партнерами, в тому числі для людей, які мають менше навичок або порушену комунікацію.

Новітні дослідження свідчать, що мовою можна оволодіти лише у взаємодії. Моделювання – це спосіб, яким діти вчать рідну мову. Такий самий підхід ми можемо використовувати у вивченні АДК та набутті інших знань – через моделювання та наслідування. Комунікація – це професійна навичка в багатьох професіях. АДК – це спосіб полегшити комунікацію та зробити її ефективною, якщо інші способи спілкування недоступні. Як це працює, дізнаємося на вебінарі 31 травня!

Ефір відбудеться на каналі “ДивоГра” в YouTube.

Комунікація допомагає вижити. Альтернативна і додаткова комунікація – жити якісно!

Більше про спільноту АДК в соцмережах

https://aac.org.ua/ https://www.instagram.com/aac.ua/ https://www.facebook.com/groups/AAC.UA/

Купити продукцію з символами АДК українською: http://www.dyvogra.com/shop/