Digital Inсlusion для комунікації

Що таке платформа «Цифрова інклюзія»?
Digital Inсlusion – це сайт і мобільний застосунок, створений для розвитку екосистеми цифрової інклюзії. У 2019 році за підтримки ТОВ “Хуавей Україна” платформу «Цифрова інклюзія». було створено як інноваційний майданчик . Розробку мобільного застосунку було здійснено у співпраці з Міністерством освіти i науки України, громадської організації «Здорове суспільство» та соціального підприємства «ДивоГра» за ініціативи компанії «Хуавей Україна» в рамках корпоративної програми TECH4ALL. Партнерами платформи є наша Спільнота альтернативної та доповненої комунікації.

На сайті та у додатку Digital Inсlusion більше 300 символів “ДивоГра” для комунікації дітей і дорослих в різних ситуаціях життя. Символи можна обирати і складати у фрази. Всі зображення озучені. Крім того, користувачі можуть завантажувати власні малюнки або фото і аудіо до них.

Платформа «Digital Inсlusion» передбачає створення інструментів для альтернативної та додаткової комунікації, обмін методичними рекомендаціями між усіма зацікавленими сторонами, комунікацію за такими темами:

  • роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектру аутизму та порушеннями мовлення,
  • проблеми розвитку соціального підприємництва для створення рівних можливостей для всіх,
  • приклади успішної співпрації соціально відповідального бізнесу з громадськими організаціями та державними структурами в галузі освіти та соціальної опіки,
  • міжнародний досвід щодо цифрової інклюзії та ментального здоров’я протягом усього життя.

Цифрова інклюзія: чому це важливо?
Цифрова інклюзія — це наші рішення про те, як ми всі враховуємо індивідуальні особливості людей і створюємо в цифровому світі рівні можливості для всіх.

У цифровому світі технології створюють унікальні можливості для залучення людей з особливими потребами не лише в соціум, але в економічне життя суспільства. Відмова від соціальної стигматизації та дискримінації, формування культури підтримки та соціалізації людей з особливими потребами — тривалий, але необхідний процес, який має пройти суспільство для того, щоб його розвиток був стійким. Прискорити це можуть цифрові технології.

І одним з кроків у цьому напрямі може стати забезпечення вільного доступу до інструментів альтернативної та додаткової комунікації всім, хто залучений в процес соціалізації та реабілітації людей з розладами спектру аутизму і різними порушеннями мовлення (наприклад, після перенесеного інсульту).

Досвід користувачів

У мобільному застосунку Digital Inсlusion враховано комплексний підхід до ментального здоров’я всіх людей протягом життя. У ньому передбачено інструменти для розвитку мовлення та творчого мислення протягом дня (творчість на дозвіллі або у транспорті) і протягом життя.

За допомогою цифрових технологій фізичний простір, зокрема на транспорті та в інших громадських місцях, може стати дружнім середовищем для різних видів інклюзії завдяки системі навігації на транспорті, з одного боку, й інформації в спеціальних мобільних застосунках, з іншого. Київський метрополітен та Kids Autism Games благодійної організації «Спорт заради миру» є партнерами платформи «Цифрова інклюзія», щоб формувати інклюзивний міський простір.

Цифровий світ відкриває необмежені можливості, адже використання технологій перетворює кожну людину і кожну організацію на активного учасника екосистеми для партнерства та обміну досвідом, щоб поліпшити якість життя всіх.

healthy-society
dyvogra-web
huawei-web

Маєте питання щодо співпраці? Напишіть команді додатку Digital Inсlusion. Реєструйтесь на платформі та користуйтесь безкоштовними символами для комунікації.

Перейти до вмісту