Українська жестова мова

Жестова мова

Одним з партнерів Спільноти АДК в Україні є одеський проєкт “Школа Сурдо”. Фахівці Школи проводять начання жестовій мові, розробили власний курс, а також займаються адвокацією прав людей зі зниженим слухом та просувають культуру спілкування жестами в Україні.

Під час війни команда Школи зробила ряд актуальних відео з словами, які важливо знати фахівцям та користувачам. Дивіться запис з необхідною лексикою на тему війни.

Безеквівалента лексика

В жестовій мові існуть конструкції, які не перекладаються дослівно на мову слів. Фахівець “Школи Сурдо” розповідає і показує такі жести, а також навчає доречно користуватись ними.

Також від себе хочемо зазначити, що жестова мова напрочуд емоційна і виразна. Відеозаписи у різніх соціальних мережах та месенджерах дозволяють користуватись людям зі зниженням слуху, вести власні відеоблоги та бути лідерами спільнот.

Жести і жестова мова на практиці

Нижче кілька відео від учасників нашої спільноти, ось так, наприклад, проходить відеоконсультація фахівця з раннього втручання і мами зі зниженим слухом щодо розвитку дитини:

А так команда”Школи Сурдо” долає обмеження, пов’язані з пандемією. Коли маска закриває обличчя, важлива частина комунікації – рухи губами, залишається недоступною.

Люди зі зниженим слухом використовують маски для спілкування, які дозволяют бачити, як рухаються губи співбесідника. Проста, але дієва асистивна технологія. Дивіться відео, як це працює.

маска з прозорим вікно для жестової мови

Запрошуємо на курси з АДК нашої спільноти, де Ви зможете вивчити найкращі українські та світові практики альтернативної і додаткової комунікації, дізнатись про наукові дослідження та практичні рішення в сфері асистивних технологій для спілкування, отримати сертифікат для підвищення кваліфікаці з відповідними кредитами ECTS.

Реєструйтесь на нашій навчальній платформі та підпишіться на оновлення щодо курсів Спільноти в меню ліворуч. Коли новий онлайн курс з АДК або практикум буде відкритий для реєстрації, Ви отримаєте сповіщення на мейл.

Як проходять наші курс? Дивіться у відео. Більше інформації – на сторінці курсів

Хочете поділитись Вашим досвідом або співпрацювати, напишіть нам на partnership@aac.org.ua

Перейти до вмісту