Скринінг розвитку

Виявлення проблем розвитку дитини батьками або фахівцями. Це безкоштовний опитувальник онлайн, який допоможе визначити критичні зміни або симптоми, які вказують на порушення розвитку дитини раннього віку. Результат опитування оцінюєть самостійно особою, що його заповнює. При прохоженні скринінга розвитку доступна інструкція, як оцінити розвиток дитини і також пояснення, які саме симптоми можуть вказувати на порушення розвитку.

Скринінг раннього розвитку
Скринінг раннього розвитку

Тому важливо приділяти особливу увагу процесу розвитку дитини, якщо:
• під час вагітності не було регулярних медичних обстежень,
• вагітна жінка має хронічні або гострі захворювання,
• дитина народилася передчасно або мала низьку вагу при народженні,
• пологи були складними або новонароджена дитина попала до відділення реанімації після народження,
• у дитини було серйозне інфекційне захворювання протягом першого року життя,
• в сім’ї вже є дитина, яка має проблеми розвитку.

Ця анкета була розроблена для того, щоб якнайшвидше визначити, чи має дитина розлади розвитку і таким чином почати допомагати їй з метою зниження негативних наслідків.

Скринінг розвитку можна пройти самостійно, наприкінці скринінгу є інструкція, як оцінити результати. Опитування можно проходити онлайн періодично і відзначати зміни в розвитку, чи зникли чи з’явились нові тривожні ознаки порушень розвитку. У скринінгу є пояснення, в якому випадку потрібно негайно звернутись до фахівця – лікаря-педіатра, дитячого невролога або психіатра.

Рекомендуємо пройти скринінг розвитку усім батькам дітей раннього віку бодай одноразово.

Якщо ви цікавитесь навчанням альтернативній або додатковій комунікації для використання вдома або у професійній діяльності, відвідайте сторінку Курси

Якщо маєте запитання щодо співпраці, напишіть нам на partnership@aac.org.ua